Střední škola teleinformatiky, Ostrava, p.o. +420 596 912 253

Hackathon Junior 2016

Studenti naší školy Daniel Krupa, Dominik Kříž, Jakub Blana a David Mikose zúčastnili programátorské soutěže Hackathon Junior 2016, která se konala v pátek 2. 12. a v sobotu 3. 12 Brně na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví. Celkem soutěžilo 15 týmů z 12ti středních škol z celé České republiky.

Jednalo se o 24 hodinovou týmovou soutěž, ve které měli studenti naprogramovat a prezentovat řešení týkající se průmyslu 4.0. Po zahájení byli seznámeni se zadáním – naprogramovat „chytré“ řešení na platformě Arduino (mikrokontrolér Atmel) např. chytrou domácnost…

Náš tým pracoval celých 24 hodin, ale na stupně vítězů to nestačilo. Studenti se seznámili s profesionály z oboru – pořadatelem byla firma AT&T a získali představu o tom co je to řešit neznámý na začátku soutěže neřešitelný úkol.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde.

Ing. Jiří Kubala