Střední škola teleinformatiky, Ostrava, p.o. +420 596 912 253

Informace o ubytování

Formulář přihlášky do domova mládeže

Pokud máte zájem o ubytování na domově mládeže, tak formulář přihlášky stahujte zde.

Domov mládeže (fotogalerie)

 

Pravidla pro provoz domova mládeže ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke Covid-19

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dne 17. srpna 2021 vydalo dokument Soubor doporučení pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke Covid-19.

Na základě výše uvedeného dokumentu stanovuje ředitel školy níže uvedená Pravidla pro provoz domova mládeže ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke Covid-19. Dále uvedená pravidla se mohou měnit v souvislosti s měnící se epidemiologickou situací a intenzitou výskytu onemocnění covid-19 v jednotlivých částech České republiky, v návaznosti na protiepidemická opatření uložená místně příslušnou KHS, příp. na celostátní úrovni Ministerstvem zdravotnictví (MZd).

Při vstupu do školy a ve společných prostorách školy a domova mládeže (botárna, chodby, společenské místnosti, kuchyňky, toalety, umývárny, školní jídelna, aj.) platí pro ubytované žáky a zaměstnance školy povinnost zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky, a to takovými ochrannými prostředky dýchacích cest, které jsou uvedeny v aktuálně platném mimořádném opatření Mzd. Od 1. září 2021 je to respirátorem třídy FFP2 nebo KN95. Když jsou ubytovaní žáci ve svých pokojích, tak ochranný prostředek dýchacích cest používat nemusí.

 

Vnitřní řád domova mládeže

Vnitřní řád Domova mládeže Střední školy teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace

Středoškolským žákům naší a jiných středních škol a studentům VOŠ poskytujeme ubytování ve vlastním Domově mládeže. Pro ubytované jsou vytvořeny podmínky ke studium a efektivnímu využití volného času. Chlapci i děvčata jsou ubytováni ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Domov je vybaven studovnami, televizními místnostmi s připojením na kabelovou televizi, kuchyňkami (mikrovlnná trouba, rychlovarná konev, toustovač, topinkovač, lednice), místnostmi pro výtvarnou i hudební činnost, tělocvičnou, posilovnami, hernami (kulečník, stolní tenis). Ubytovaní žáci i studenti mohou nepřetržitě využívat vysokorychlostního připojení k internetu, navštěvovat střelecký, volejbalový, šachový a badmintonový kroužek, tělocvičnu, posilovnu, vlastní venkovní volejbalové a tenisové hřiště. Žáci i studenti využívají také informační centrum školy vybavené knihovnou, čítárnou a studovnou. Na internátě mohou žáci také využít hudební nástroje (klavír, bubny). V těsné blízkosti objektu je Městské sportovní středisko včetně krytého bazénu. Domov mládeže je v těsné blízkosti MHD a vlakového nádraží Ostrava – Svinov. V případě volné kapacity nabízíme ubytování studentům VŠ ve vyhrazených prostorách DM.

Ubytovaní žáci, kteří se chtějí stravovat, si volí stravu dle vlastního výběru:

Ceny za stravu pro ubytované žáky 15 a více let od školního roku 2021/2022

  • snídaně obsahuje: snídani (16,- Kč) + přesnídávku (12,- Kč) – celkem 28,- Kč
  • oběd: 32,- Kč
  • večeře obsahuje: svačinu (9,- Kč) + večeři I. (30,- Kč) + večeři II. (12,- Kč) – celkem 51,- Kč
  • Pro následující varianty stravy (A – D) byly stanoveny níže uvedené zálohy:
A) snídaně + večeře      1 410,- Kč/měsíčně
B) večeře         820,- Kč/měsíčně
C) oběd         670,- Kč/měsíčně
D) celodenní strava1      2080,- Kč/měsíčně
1) Celodenní strava obsahuje – snídani, oběd a večeři

Stravu je nutno nahlásit/odhlásit nejpozději den předem do 10:30 hod. a to přes aplikaci Strava.cz nebo u vedoucí školní jídelny nebo přímo na objednávkovém boxu.

Ceny za ubytování:

  • Žáci naší školy, žáci jiných středních škol a studenti VOŠ: 1000,- Kč/měsíčně
  • Studenti vysokých škol: 1300,- Kč/měsíčně

Bližší informace o ubytování podá vedoucí domova mládeže Mgr. Dagmar Szpandrzyková na telefonních číslech:
596 919 000, 776 154 511, 736 518 344.