Střední škola teleinformatiky, Ostrava, p.o. +420 596 912 253

EkoEnergie 19 – Chytrý region (finále)

EKOENERGIE 2019 – Chytrý region na Střední škole teleinformatiky v Ostravě

Dne 27. listopadu 2019 na Střední škole teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace proběhlo finále soutěže žáků základních a středních škol projektu

EKOENERGIE 19 – Chytrý region na témata:

  • Chytrý region – zelená budoucnost Moravskoslezského kraje
  • Úspory energií jsou cool
  • Obnovitelné zdroje energie a blízká budoucnost
  • Užitečné odpady a jejich následné využití

Soutěž je pořádána již jedenáct let, letos poprvé ve spolupráci s Odborem životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje. Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzala náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jarmila Uvírová, která se i osobně zúčastnila předávání cen.

Soutěž vzbudila u žáků zájem o ochranu životního prostředí a zamyšlení se nad chytrým regionem. Žáci nabídli zajímavá řešení o obnovitelných zdrojích energie, užitečných odpadech, elektromobilitě, sluneční energii,  jak ušetřit energie, jaderné energetice, fotovoltaice, využití plastů v textilním průmyslu a další.

Práce žáků hodnotila odborná porota ve složení Ing. Dalibor Surovka, Ph.D., katedra environmentálního inženýrství fakulty HGF VŠB-TU Ostrava, doc. Mgr. Eva Pertile, Ph.D., katedra environmentálního inženýrství fakulty HGF VŠB-TU Ostrava, Ing. Michaela Bendová, Ph.D., referentka pro EVVO, odbor životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje.

První místo v kategorii základní školy získala práce pod názvem „Vystačíme s obnovitelnými zdroji?“ – Masarykova Základní škola a mateřská škola Hnojník 120, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace.

Druhé místo v kategorii základní školy získala práce pod názvem „Obnovitelné zdroje a jejich blízká budoucnost“ –  Základní škola, Ostrava-Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace.

Třetí místo v kategorii základní školy získala práce pod názvem „Úspory energií“ – Základní škola a mateřská škola Ludgeřovice, příspěvková organizace.

První místo v kategorii střední školy získala práce pod názvem „Thoriová jaderná energetika“ – Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace.

Druhé místo v kategorii střední školy získala práce pod názvem „Internet of Things v ekologii“ – Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace.

Třetí místo v kategorii střední školy získala práce pod názvem „Elektromobilita“ – Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, Ostrava-Mariánské Hory, příspěvková organizace.

Organizátoři a žáci se již těší na další ročník EKOENERGIE 20 – Chytrý region.

Mgr. Emília Justová (koordinátorka EV)