Střední škola teleinformatiky, Ostrava, p.o. +420 596 912 253

Turnaj v pišqworkách

Dne 6. 11. 2023 se na gymnázium Hello uskutečnil turnaj mezi 50 nadšenými pišqworkáři. Vítezný tým π-škvorky to k výhře neměl daleko, pohár si odnáší přes ulici na Wichterlovo gymnázium!

Krátce po deváté se nadšení pIšQworkáři odhodlaně vydali do učebny Gymnázia Hello, kde se konal dnešní turnaj. Na procvičování si rozdělili linery a sešitky.

Z naší školy se účastnily 2 pětičlenné týmy, Ježci a Davidovci.

Po prvních kolech se z učebny kouřilo, jak byli studenti zapálení pro hru. Dopoledne uběhlo jak voda a během chvíle jsme se dostali do play-off. Postoupily do něj týmy – π-škvorky, Vertikulátor, P2, Infoplech, 3.A, Napište tam Jonáš, Davidovci a Ježci. Byl to tvrdý boj podporovaný vzájemnou rivalitou porubských škol a nikdo se bez boje nechtěl vzdát, ale nakonec nás někdo opustit musel. Do finále a boj o umístění se dostali π-škvorky (Wichterlovo gymnázium), Ježci (SŠ teleinformatiky), 3.A (Gymnázium Hello) a Infoplech (SŠ informačních technologií). Těsně u konce nás ale stihla remíza, a tak jsme museli udělat rozstřel mezi kapitány. Turnaj nakonec skončil vítězstvím Wichterlova gymnázia, do krajského turnaje ale postupují všechny tři týmy na stupních vítězů:

1. místo π-škvorky
2. místo Ježci
3. místo Infoplech 

Zpracoval Lukáš Ziomek 4.C