Střední škola teleinformatiky, Ostrava, p.o. +420 596 912 253

Advent na internátě

Jako každým rokem tak i letos byl adventní čas na internátě bohatý, místy až hektický.

První akcí byl vánoční turnaj ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo 12 žáků, hrálo se dvoukolově ve třech dnech. Počátek byl 23. 11. 2023 a finále se uskutečnilo 7. 12. 2023. Celkovým vítězem je opakovaně Matěj Chromečka žák 3A, žák naší školy a na druhém místě se umístil Chrenšť Jiří žák 4. ročníku Střední škola na Jízdárně a třetí patří Adamu Boučkovi, 4. ročník SŠE Kratochvílova. Vítězové obdrželi sladkou odměnu.

Druhou akcí byly vánoční dílničky, které se uskutečnily 27. 11. – 29. 11. ve školní knihovně. Ústředním výrobkem letošních dílen byly papírové hvězdy a papírové baňky. V knihovně se vystřídala téměř všechna děvčata a také mnozí chlapci. Mnohé výrobky z dílniček byly použity při adventním zdobení vstupních a jiných prostor naší školy. Vychovatelkám velmi pomáhala také knihovnice, která vytvořila v knihovně příjemnou vánoční atmosféru a pouštěla koledy.

22. 11. 2023 se naši tzv. internátnici účastnili akce Rady mladších, která vypsala soutěžní den prezentací žáků škol moravskoslezského kraje na téma Duševní zdraví ve 21. století. Akce se konala na krajském úřadě. Náš internát si vybral téma Umělá inteligence a duševní zdraví. Velmi zajímavou prezentaci přednesli žáci naší školy David Zelenka a Samuel Novák. Prezentace byla doplněna hudbou Davida Zelenky a pantomimickými výkony Elišky Sobalové (Jazykové gymnázium Ostrava), Jiřiny Hradečné (Ahol) a Evy Klajbanové, žákyně naší školy. Prezentace měla velky úspěch a zaznamenala i velký potlesk. Celou akci si můžete zhlednout na YouTube.

Zlatým hřebem adventu na internátě byla vánoční besídka žáků, která měla dle slov pana ředitele i jeho ženy letos vysokou úroveň. Celou besídku můžete zhlédnout na YouTube, natáčel ji Martin Zezulka, žák naší školy.

Program byl vskutku pestrý:

 1. Skupina DIM Šestáková, Zelenka, Kupka
 2. Solo kytara – Maxim Duhan
 3. Vodník – Radek Kaspar
 4. Solovy zpěv – Ema Zajacová – vlastní tvorba You say
 5. Standup – Jakub Ševčík
 6. Housle – Tereza Pernická – uherský tanec č. 5
 7. Komponování elektronické hudby – Miloslav Čikl – beaty
 8. Samba – Kuhnová Karolina – tanec
 9. Klavír – Marie Vojkůvková – Dívčí modlitba
 10. Solový zpěv + klavír – Hana Pavlů
 11. Kalistenika – Zdeněk Vymazal
 12. Divadelní představení Komkot a výprava do Beskyd Vymazal, Michlek, Hartman, Chrenšt, Ernst
 13. Kapela zatím beze jména – David Zelenka, Martin Kupka – poslech a tanec

Tak to byl náš závěr tohoto roku. Vskutku vydařený

Všem přejeme krásné vánoce

Mgr. Dagmar Szpandrzyková