Střední škola teleinformatiky, Ostrava, p.o. +420 596 912 253

Turnaj ve střelbě na domově mládeže

Každé pondělí večer se na internátě scházejí zájemnci ve střeleckém kroužku, aby se zúčastnili svého vášnivého koníčku – střelby. Ale pondělí 22.01.2024 bylo jiné. Nešlo jen o obvyklé setkání, ale o turnaj, který rozproudil vášeň mezi střelci i fanoušky. Na turnaji se střílelo ze vzduchovky a účastníci si mohli vybírat z vícero poloh – ve stoje, v kleče či v leže.

Turnaj se skládal ze dvou kol, ve kterých každý zúčastněný střílel třikrát na terč ze vzdálenosti 10 metrů, a z této soutěže vzešli jasní šampioni:

  • 1. místo: Pavel Strakoš, žák naší školy,
  • 2. místo: Richard Novotný, žák střední školy elektrotechnické v Havířově,
  • 3. místo David Zelenka, žák naší školy.

Co však dělalo tento turnaj opravdu výjimečným, byla jeho atmosféra. Ve vzduchu se šířil pocit radosti. Fanoušci, kteří dorazili podpořit své oblíbené střelce, přidali do prostředí ještě více energie a nadšení. Jejich hlasité povzbuzování dodávalo střelbě ten správný šmrnc a ukázalo, jak moc dokáže podpora publika přidat k celkovému zážitku.

V galerii naleznete fotografie z turnaje.

Pavel Strakoš, Matěj Chromečka